Blog

- - v Potraviny

Vzhľadom na to, aké zdravé môžu byť potraviny rastlinného pôvodu, nie je divu, že čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre vegánsku stravu. Mnohé vegánske potraviny sú bohaté na rastlinné bielkoviny, ktoré majú podobné účinky ako bielkoviny živočíšneho pôvodu. Ponuka Kaufland vegan predstavuje rovnováhu medzi chuťou a zdravými hodnotami výrobkov. Pozrite sa bližšie na konkrétne produkty, ich výhody a ohlasy zákazníkov.

Prečo verejnosť postupne prechádza na vegánsku stravu?

Hoci niektorí ľudia sa zastávajú názoru, že konzumácia vegánskych potravín je len forma diéty alebo filozofie, v skutočnosti to nie je celkom tak. Rastlinné výrobky sú atraktívne v rôznych podobách a dokážu nahradiť potrebné živiny na dennej báze. Výrobcovia potravín sa chopili príležitosti a inovovali nové formy pokrmov, ktoré sa ukázali byť lákavé aj pre konzumentov mäsa. Aby sa verejnosť presvedčila, že nejde len o druh nového „výstrelku“ viacero vedcov sa rozhodlo uskutočniť potrebné výskumy. Podľa jednej štúdie, zameranej na zdravotné účinky vegánskej stravy sa zistilo, že ľudia, stravujúci sa vegánskymi produktami majú:

  • Dobré hodnoty cholesterolu
  • Nižšie riziko srdcovo – cievnych ochorení
  • Dostatočný príjem železa

Pri tomto type stravovania sa zároveň do istej miery eliminuje pravdepodobnosť vzniku obezity, cukrovky či rôznych druhov chronických ochorení. Je zrejmé, že výživa z rastlinných výrobkov so sebou prináša zdravotné výhody. Pri vegánskom spôsobe života zároveň treba dávať pozor na vyrovnaný príjem dôležitých živín. Ak máte pocit, že pojem „zdravý“ je opakom slova „lahodný“, dovoľte nám presvedčiť Vás o opaku. Uvádzame niekoľko chutných Kaufland vegan výrobkov, ktoré môžete zaradiť do svojho jedálnička.

Vegan zmrzlina Kaufland

Zmrzlina vo vegánskej verzii predstavuje sójový mrazený krém s rastlinným tukom. Keďže intolerancia na mliečne výrobky za poslednú dobu značne narástla, vegan zmrzlina Kaufland môže ponúknuť skvelú alternatívu za klasickú zmrzlinu, obsahujúcu mlieko. Ak máte slabosť pre sladké, avšak Váš organizmus sa nevie vysporiadať s laktózou, prechod na vegánsku zmrzlinu je účinný spôsob, ako predísť zdravotným problémom a zároveň jesť to, čo máte radi.

Ďalšia výhoda tejto pochúťky spočíva v ustrážení vlastnej váhy. Na rozdiel od bežnej zmrzliny, vegan zmrzlina Kaufland udržiava hladinu cholesterolu v rovnováhe a vďaka bohatej koncentrácii vlákniny má pozitívny vplyv na index telesnej hmotnosti. Sójový výrobok plný antioxidantov, minerálov, železa, či vitamínu B je zmesou prvkov, ktorá vo výsledku pozitívne pôsobí na náladu. Vegánsku zmrzlinu tak môžete použiť ako “náplasť” proti ťažkému dňu, strávenému v práci alebo škole. Ľudia, ktorí tento výrobok pravidelne nakupujú tvrdia, že zmrzlina je jemná, konzistencia hladká a príchuť vanilky primerane výrazná. Pri toľkých benefitoch môžete aspoň trochu pouvažovať nad zmenou svojho jedálnička a vyskúšať všetko, čo Kaufland vegan produkty ponúkajú.

Vegan jogurt Kaufland

Zmrzlina nie je jediný mliečny produkt, ktorý vegan Kaufland vo svojom sortimente ponúka. Vegánsky jogurt s príchuťou vanilky, kokosu, manga, maracuje a iných, predstavuje výhodnú náhradu za tradičné jogurty s mliekom. Biely vegan jogurt Kaufland obsahuje len päťdesiat kalórií na sto gramov, takže k jeho konzumácii nemusíte pristupovať opatrne. Vysoký podiel kokosového mlieka, vlákniny a nízky obsah cukru dokopy vytvára nezameniteľnú chuť. Ak vo svojom jedálničku radi kombinujete rozličné prísady, odporúčame pridať jogurt do domáceho smoothie – stačí ho rozmixovať spolu s čerstvým ovocím a ovsenými vločkami.

Je známe, že okrem mäsitej stravy sa vegáni vyhýbajú aj živočíšnym produktom. Ako sa teda taký syr dostal na zoznam Kaufland vegan výrobkov? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Kaufland vegan syr je oproti mliečnym verziám založený na báze kokosového oleja, škrobov a prírodných dochucovadiel. Podľa dostupných spätných väzieb si konzumenti vegan Kaufland syrov pochvaľujú výbornú chuť a cenovú prijateľnosť, čo u bežných vegánskych jedál nie je zvykom.

Kaufland vegan produkty: Alternatíva za mäso

Prechod z mäsitých pokrmov na bezmäsité môže byť pre niektoré osoby náročnejšie. Či už sa vzdali živočíšnej stravy kvôli zdravotným problémom, etickým, náboženským či environmentálnym dôvodom, nie vždy je ľahké náhle prestať s konzumáciou mäsa. Bezmäsitý produkt, ako je napríklad Kaufland vegan burger je účelne pripravený tak, aby konzument pocítil minimálne rozdiely na chuti od bežnej burger placky. Vďaka kombinácii korenín, sóji, byliniek, horčicových semien, cibuli a iných ingrediencií, si doprajete skvelý bezmäsitý burger zážitok. V tejto kategórii nájdete aj ďalšie zaujímavé jedlá:

  • Vegan párky Kaufland
  • Vegan nugetky
  • Vegánsky falafel
  • Vegánsky rezeň a ďalšie

Ak radi skúšate nové veci, pravdepodobne Vás osloví aj vegan pizza Kaufland. Keďže v ponuke sa nachádza naozaj široké množstvo jedál, k podrobnejším informáciám sa môžete dopracovať aj cez oficiálnu stránku obchodu. Kaufland vegan leták poskytuje stručné a jasné poznatky o sortimente vegánskych výrobkov. O kvalite značky svedčí aj úspech testovania kvality produktov v spotrebiteľskej organizácii dTest.

1 Comment

  1. […] výber vegánskych jedál ponúka aj značka K-take it veggie. Kaufland vytvoril bohaté verzie potravín na každú časť dňa. Na raňajky odporúčame zvoliť […]

    Reply

Páčil sa Vám článok, nechajte nám reakciu

E-mailová adresa nebude zdieľaná

Váš komentár*

Meno*

Email*

Web*