Blog

- - v Potraviny

Predajca Lidl sa už dlhú dobu snaží podporovať ekologické projekty. Významným príkladom je napríklad výsadba stromov v Ugande, výstavba fotovoltickej elektrárne v púšti Indie, či zaistenie pitnej vody v Eritrei. Ďalší spôsob, ako Lidl pozitívne vplýva na životné prostredie je skutočnosť, že na pulty svojich predajní uviedol klimaticky neutrálne produkty. Ide o rastlinné výrobky značky Vemondo, ktoré sú známe pre svoju ekologickú nezávadnosť. Čím je Vemondo Lidl špecifický?

Vemondo vegan

Vemondo produkty sa zaraďujú do vegánskej kategórie, kde emisie vzniknuté pri pestovaní, výrobe, preprave výrobkov a ich likvidácii sú plne kompenzované spoločnosťou Lidl. Diskontný predajca sa už dlhý čas venuje otázke životného prostredia a do svojho sortimentu zavádza ekologicky priateľskú – vegánsku stravu. Pomoc planéte prostredníctvom vegánstva nie je vymyslený koncept. Skutočnosť, že Lidl podporuje takýto životný štýl so sebou prináša niekoľko enviro – výhod.  

Vegánstvo zastavuje degradáciu pôdy a emisie skleníkových plynov spojené s produkciou mäsa, čím pomáha spomaľovať klimatické zmeny a zabezpečovať globálne zásobovanie potravinami. Ak by sa celý svet preorientoval na rastlinnú stravu, uvoľnili by sa desiatky percnet globálnej poľnohospodárskej pôdy, ktorá sa v súčasnosti využíva na pasenie zvierat a výrobu krmiva pre zvieratá. Táto pôda by sa mohla využiť na pestovanie zdravých rastlinných bielkovín, ktoré by nasýtili viac ľudí a zmiernili hlad vo svete.

Kúpou Vemondo vegan produktov podporujete udržateľnosť, ktorá je v súčasnosti veľmi dôležitá. Ak vás bližšie zaujíma, aké kroky podniká Lidl k lepšej budúcnosti, môžete navštíviť stránku spolocenskazodpovednost.sk. Na webe sa dočítate o aktivitách a záväzkoch spoločnosti, ako aj o úspechoch a výročných výsledkoch v číslach. Teraz, keď už viete ako Lidl a jeho environmentálne činnosti pomáhajú našej planéte, poďme si bližšie rozobrať pozitíva Vemondo Lidl vegan.

Vemondo Lidl: Široký sortiment vegánskej stravy

Vemondo je známym predstaviteľom vegánskych výrobkov. Verejnosť vyhľadáva Vemondo produkty z viacerých dôvodov:

  • Snaha vylúčiť zo života všetko jedlo a výrobky, ktoré vznikli vykorisťovaním a krutosťou páchanej na zvieratách
  • Zdravý životný štýl
  • Intolerancia na mlieko a mliečne výrobky
  • Ekologický prístup
  • Etnické dôvody
  • Subjektívne dôvody – napríklad túžba vyskúšať nové veci

Druhy surovín, ktoré Lidl Vemondo vegan ponúka, nájdete buď v podobe predpripravených jedál, alebo v nespracovanom stave. Vo všeobecnosti existujú dve hlavné kategórie vegánskych produktov – prvou je alternatíva za mäso (napríklad Vemondo lasagne, pizza, falafel, burger placky) a druhou alternatíva za mliečne výrobky. Môžeme spomenúť napríklad Vemondo jogurt – jeho zloženie sa dokáže popýšiť až osemdesiat percentným výťažkom z kokosovej dužiny. Podľa dostupných recenzii ľudia prideľujú jogurtu vysoké hodnotenia a považujú ho za skvelý spôsob, ako odštartovať deň. Ak vás láka chuť kokosu, skúste otestovať Vemondo coconut rice drink, ktorý sa dá zaobstarať až v sedemstopäťdesiat mililitrovom balení.

Ďalšie zaujímavé Vemondo produkty

Zaujímavou špecialitkou je Vemondo syr, ktorý má na internete až stovky pozitívnych hodnotení. Verejnosti pripomína syr podobný čedaru. Má intenzívnu chuť, pri dlhom ohrievaní sa dobre roztápa (vhodné ako surovina do vegan burgerov) a v lete je údajne skvelým spojencom pri príprave ľahkých jedál. A aké hodnotenia získala Vemondo zmrzlina? Vemondo vegan ponúka svojim zákazníkom viacero druhov a podôb zmrzliny (nanuky, kornútky, zmrzlina v recyklovateľnom poháriku, rodinné balenie). Rozhodli sme sa podeliť o skúsenosti spotrebiteľov s tristogramovým balením zmrzliny v kornútkoch – konkrétne dvanásť kusov po dvadsaťosem mililitrov. Aj v tomto prípade získal produkt veľmi vysoké skóre. Podľa spätných väzieb je Vemondo zmrzlina viac, než cenovo prijateľná – nižšia cena sa však neodráža na jej kvalite. Príjemným prekvapením bolo, že aj výrobok, založený na rastlinných surovinách môže mať tak dobrú chuť s osviežujúcim nádychom.

V konečnom dôsledku závisí len od vás, či vegánsku stravu otestujete zo zvedavosti, z osobného presvedčenia alebo kvôli aktuálnej ekologickej situácii. Tak či onak, ide o chutný spôsob, ako prispieť k pozitívnej budúcnosti.

Páčil sa Vám článok, nechajte nám reakciu

E-mailová adresa nebude zdieľaná

Váš komentár*

Meno*

Email*

Web*