Blog

- - v Potraviny

Rastlinné produkty pod značkou Vemondo predstavujú stopercentne klimaticky neutrálny sortiment. V súčasnosti viete nájsť na pultoch predajní množstvo vegánskych produktov, buď v podobe hotových jedál alebo ako samostatné suroviny, z ktorých si pripravíte chutné pokrmy. Ktoré Lidl vegan výrobky môžete zaradiť do svojich domácich receptov?  

Čím sa vyznačuje Lidl Vemondo vegan?

Ľudské zásahy do životného prostredia už dlho tlačia našu planétu k hraniciam jej možností. Bez prijatia opatrení na spomalenie klimatických zmien prídeme o základné privilégia, ktoré nám príroda už dlhú dobu ponúka. Lidl si uvedomuje vážnosť situácie a v rámci svojich možností sa snaží o udržateľnosť a životaschopnú budúcnosť pre svojich zákazníkov. Aj preto do svojej ponuky zaradil vegánsku značku Vemondo, kde kompenzuje celú uhlíkovú stopu z výroby a dopravy výrobkov. Táto téma možno vnukne niektorým ľuďom otázku: „Ako môže taká konzumácia vegánskej stravy pozitívne vplývať na životné prostredie?“

Vegánstvo je v skutočnosti jednou z najlepších možností, ako znížiť vplyv na životné prostredie. Výroba mäsa si vyberá obrovskú daň na našej planéte. Chov miliárd zvierat na potravinárske účely si každoročne vyžaduje obrovské množstvo prírodných zdrojov, ktorých výsledkom je tiež tvorba odpadu a znečistenie prírody. Jednoducho povedané, náš apetít po mäse a systém továrenského chovu, ktorý ho živí je neudržateľný. Odstránením spotreby živočíšnych produktov a prechodom na rastlinnú stravu môžeme zastaviť rýchle vyčerpávanie zdrojov Zeme, spomaliť hrozbu klimatických zmien a pomôcť chrániť našu planétu pre ďalšie generácie.

Ako Lidl vegan produkty vytvárajú udržateľný potravinový systém?

Značka Vemondo je známa tým, že okrem bezmäsitých produktov poskytuje aj chutné alternatívy za mliečne výrobky. Spracovávanie mäsa totiž nie je jediným problémom, ktorý sa týka vykorisťovania zvierat a ohrozenia životného prostredia. Aj keby všetky spoločnosti využívali hospodárske zvieratá čisto na produkciu mlieka, urýchlili by tým zmenu klímy. Kravy sú jedným z najčastejšie chovaných dobytkov, ktoré do ovzdušia uvoľňujú emisie metánu. Na zastavenie týchto emisií OSN odporúča prechod na rastlinnú stravu a využívanie alternatívnych zdrojov bielkovín. Odhaduje sa, že ľudia by mohli znížiť produkciu metánu o desiatky percent, čo by malo rozhodujúci význam pre spomalenie globálneho otepľovania. V ponuke Lidl vegan nájdete veľa alternatív za mliečne produkty, ktoré boli vytvorené na rastlinnej báze:

  • Vegan jogurt Lidl
  • Vegan tvaroh Lidl
  • Vegan smotana Lidl
  • Vegan zmrzlina Lidl a mnohé ďalšie

V budúcnosti bude Lidl naďalej rozširovať svoj vegánsky sortiment a rozvíjať výrobky z hľadiska chuti, vzhľadu, štruktúry a udržateľnosti. Nové jednotné označenie vo všetkých predajniach má zákazníkom uľahčiť identifikáciu rastlinných výrobkov v regáloch. Poďme sa pozrieť bližšie na niektoré z týchto dostupných alternatív.

Vegan Lidl: Obľúbené náhrady za mliečne výrobky

Vysvetlenie, prečo má konzumácia rastlinných produktov pozitívny vplyv na životné prostredie už poznáte. Nemusíte byť však výhradne vegánom, aby ste si mohli dopriať chutnú alternatívu za mlieko. Okrem ekologického myslenia alebo pôžitku z vegánskeho pokrmu, môže byť intolerancia na laktózu ďalším dôvodom, prečo siahnuť po značke Vemodno. Napríklad taký vegan jogurt Lidl v sebe obsahuje až osemdesiat percent výťažku z kokosovej dužiny (výška percent v závislosti od príchute), bielkoviny rastlinného pôvodu, prírodnú arómu a ďalšie prvky, ktoré sa vo výsledku vyrovnajú chuti, akú ponúka bežný jogurt. Vegan jogurt Lidl môžete kúpiť v rozličných príchutiach – medzi najznámejšie sa radí jahoda, broskyňa a marakuja, vanilka, kokos a iné.

Aj ďalšie produkty bez mlieka, ktoré predstavujú základ takmer každého receptu, patrí vegan smotana Lidl. Na internete nájdete množstvo zaujímavých jedál, kde dôležitú úlohu zohráva práve tento rastlinný výrobok. Krémové špenátové rizoto, vegánske zeleninové kari, zapekané zemiaky či tofu s hubovou omáčkou – vegan smotana Lidl sa stane akýmsi kľúčovým prvkom v príprave rôznorodých vegánskych pokrmov. A keď už sme pri hlavnom jedle, nesmieme zabudnúť na dezert. Odporúčame vyskúšať Lidl vegan ice cream.

Práve vegan zmrzlina Lidl je chutná bodka na záver, pre každého milovníka sladkých jedál. Vemondo ponúka zmrzlinu s príchuťou ovocia takmer každého druhu. Chladné osvieženie v poháriku s mandľovou, ovocnou, vanilkovou príchuťou, či slaným karamelom zvykne mať päťsto mililitrov. Vegan zmrzlina Lidl v podobe nanukov (dokopy tri kusy) má takmer tristo mililitrov. Vyskúšajte aj balenie dvanástich zmrzlinových kornútkov po dvadsaťosem mililitrov, alebo siahnite po veľkom „rodinnom“ balení, ktoré váži až päťstotridsať gramov.

Vegan produkty Lidl: Obľúbené náhrady za mäso

Pravdepodobne ste si všimli, že alternatívy za živočíšne mäso sú čoraz viac dostupnejšie. Mnohé z nich sú tak všestranné a chutné, že ich s obľubou konzumujú aj ľudia, ktorí sa nezaraďujú do skupiny vegánov. Jedným z hlavných predstaviteľov kategórie „Lidl vegan mäso“, sú chutné burger placky. Pripraviť domáci vegan burger nie je náročné. Postupujete podobne ako pri tradičnom recepte – vegan burger Lidl placky opražíte na rozpálenom grile, vložíte ich do zľahka opečenej žemle a doplníte o typické suroviny. Na rastlinné mäso položíte vegan syr, ktorý sa vďaka vysokej teplote placky roztopí. Pokračujte pridávaním zeleniny podľa vlastného výberu a celý vegan burger Lidl dolaďte chutnou Vemondo omáčkou. Obchod Lidl ponúka aj iné jedlá, už v hotovej podobe:

  • Vegan lasagne Lidl – štyristogramové balenie
  • Lidl vegan meatballs – vegánske guľôčky o hmotnosti dvesto gramov
  • Lidl vegan pizza – tristo až takmer štyristogramové balenie
  • Vemondo falafel – dvesto až tristogramové balenie
  • Vemondo sausage rolls – stodvadsať až štyristogramové balenie

Zatiaľ čo ešte donedávna bolo pomerne náročné dopracovať sa k hotovým jedlám, ktoré v sebe nenesú stopy živočíšnych prvkov, súčasný sortiment v obchodných reťazcoch nabral úplne opačný smer. Lidl vegan produkty sú zdravé, lahodné a majú dostatok potrebných živín. Prezrite si ponuku všetkých Lidl vegan produktov a zistite, ktorý z nich poteší vaše chuťové poháriky.

Páčil sa Vám článok, nechajte nám reakciu

E-mailová adresa nebude zdieľaná

Váš komentár*

Meno*

Email*

Web*