Blog

- - v Potraviny

Vegánske potraviny má v obľube čím ďalej, tým viac Slovákov. Alternatívy za živočíšne suroviny sú zdravé a dokážu nahradiť všetku potrebnú výživu, ktorú by ste mal za deň prijať. Cestou vegánstva sa vybral aj Kaufland so značkou K-take it veggie, ktorá v roku 2017 získala ocenenie Voľba spotrebiteľov, v kategórii špeciálne potraviny. Zistite, aké produkty take it veggie Kaufland ponúka a aké výhody so sebou prinášajú.

Kaufland take it veggie: Zdravé výrobky, ktoré nasýtia

Podľa hlavnej definície je vegánstvo spôsob života, pri ktorom ľudia v čo najväčšej miere vylučujú všetky formy zneužívania a krutosti voči zvieratám (výroba oblečenia, jedla a iných produktov). Na prvý pohľad sa vegánska strava môže zdať komplikovaná alebo príliš obmedzujúca. Keď si však osvojíte niekoľko základných pravidiel, uvedomíte si, že prechod nie je tak náročný ako ste pôvodne očakávali. V posledných rokoch sa v jedálnych lístkoch reštaurácií a na pultoch supermarketov objavuje čoraz viac vegánskych jedál.

K take it veggie je značka, pod ktorou môžete nájsť množstvo druhov vegánskych produktov. Na obale sa nachádza V-pečať, označujúca vegetariánske a vegánske výrobky. V dnešnej dobe však nie je nezvyčajné, keď niektorí výrobcovia nevedia docieliť lahodnú chuť zo surovín, ktoré majú k dispozícií. Ako záchranný prostriedok tak častokrát využívajú umelé arómy. Take it veggie Kaufland je známy pre prirodzenosť výrobkov a absenciu zvýrazňovačov chuti. Ohľad k životnému prostrediu je zabezpečený výberom dodávateľov, spĺňajúcich všetky predpisy a princípy ochrany prírody. Poďme sa bližšie pozrieť na niekoľko populárnych vegánskych produktov, ktoré Kaufland ponúka.

Take it veggie produkty

Do zoznamu často vyhľadávaných výrobkov, ktoré ocenia ako vegáni, tak aj osoby s intoleranciou na laktózu, patrí take it veggie zmrzlina. Tento sójový mrazený krém sa predáva hlavne vo vanilkovej príchuti buď v päťsto mililitrovom poháriku, v podobe nanuku, alebo ako zmrzlina v kornútku. Take it veggie jogurt je ďalšia pochutina s rozličnými príchuťami. Obľúbenou sa stala najmä kokosová verzia s chytľavým názvom „cocogurt“ – obsahuje až šesťdesiatosem percent extraktu z kokosového orechu.

Netreba zabúdať ani na take it veggie mlieko. Práve vegánske mlieka sa dodávajú nielen do obchodných reťazcov, ale aj do kaviarní, barov a reštaurácií. Nie je nezvyčajné, keď Vám servírka pri objednaní kávy ponúkne prípravu cappuccina z mandľového rastlinného výrobku. Aj klasické lungo môže obohatiť take it veggie smotana. Je zrejmé, že mliečny svet má v sebe pôsobivú rastlinnú konkurenciu, ktorá sa bude ďalej rozširovať.

Ako vyzerá vegánske „mäso“?

Pri postupnom prechode na vegánske potraviny v človeku môže ešte stále prebývať naliehavý hlások, túžiaci po mäsitom jedle. Take it veggie produkty mysleli aj na takéto prípady a do svojej ponuky zahrnuli niekoľko alternatív za mäso, ktoré sa chuťovo príliš nerozlišujú od živočíšnych výrobkov, za to ich obsah je vegánsky. Patrí sem napríklad take it veggie šunka. Ide o bezmäsitý nárez o hmotnosti 125 gramov. Pre správnosť informácií by sme však veggie šunku mali zaradiť skôr do vegetariánskeho pokrmu, než do vegánskeho. Je to kvôli mliečnej a vaječnej bielkovine, ktorú v sebe nárez obsahuje.

Chutnou a zdravou novinkou sú tiež take it veggie lasagne. Omáčka bolognese z tofu, dodáva pokrmu nezameniteľnú chuť a štyristo gramové balenie nasýti aj veľmi hladného vegána. Ak radi skúšate zaujímavé veci, vyskúšajte take it veggie tofu alebo take it veggie pizza – verziu. Na oficiálnej stránke Kauflndu nájdete aj pestré vegánske recepty na každý deň. Inšpirujte sa nápadmi na zdravé jedlá, aby ste prispeli k zdravému spôsobu života a mysleli aspoň trochu ekologicky.

Páčil sa Vám článok, nechajte nám reakciu

E-mailová adresa nebude zdieľaná

Váš komentár*

Meno*

Email*

Web*